Výžblebt za výžblebtem

4. května 2012 v 23:59 | Fáďos |  Na okraj
Dobré poledne.

Tak nějak je tu z toho poslední dobou spíš deníček, že? To jsem nikdy nechtěl xD.
Cítím se poslední dobou čím dál víc svázaný. Jako by mi někdo každý den po kousíčkách zastřihával křídla tvořivosti a fantazie. To je to, čemu se už několik let vnitřně velice bráním. O to nechci přijít. Ale nejspíš se mi nedaří najít zatím ten správý způsob, jak tomuto zamezit. Přesněji - způsob, který by ochránil tyto dvě významné složky, ale přesto by neodporoval úspěšnému složení maturity a dalšímu studiu na VŠ.
Ano, vím...bojovat nikdy nebylo a nebude správné. Ani boj za dobrou věc neschvaluju..je to prostě boj. Jenže právě v této problematice hodně bojuju sám se sebou a s okolním tlakem / světem. Nedaří se mi to řešit jinak... Nedaří se mi to řešit vůbec. A ani se mi to nedaří neřešit, čímž by se možná problém vyřešil.
Často tady kritizuju systém, který člověka den ode dne otupuje... To jste si asi všimli. Hledat chybu jinde je jednoduché.

Pak mě tak napadá. Člověk má svobodnou volbu úplně ve všem. Což mi velice často ukazuje zrovna třeba Spiiiidy. Vždycky má pravdu a já to také dřív nebo pozděj připustím. Už tolikrát jsem tuto narážku našel v komentářích x). Je pravdivá, je pěkná a někdy mi pomůže zase pootevřít oči. Ale je malinko zcestná xD. S tímto na vědomí píšu všechny články... Ale jakmile si na něco stěžuju, není to tím, že bych na toto zapomněl, ale tím, že se snažím skloubit maturitu se svým pohledem na svět. Takže abychom se pochopili... Jestliže si budu stěžovat např na to, jak mě škola otupuje, nemusíte mi psát do komentářů, že mám svobodnou volbu, ale radši něco, v čem se promítne už i ta podmínka úspěšného složení maturity xD. Jop, zatím se mi to učení nějak nedaří přijmout s láskou...

Asi je vidět, že mi ta matura už leze na mozek. Ale prozatimní výsledky vypadají dobře. Taky to byla teprv jen státní, že... To by měl dát asi každý. A teď ta školní část...to už je jiná liga x/.

Pořád tak nějak doufám, že až bude po všech těch důležitých zkouškách, tak zase budu schopný napsat nějaký solidní článek. Vždyť já mám i zajímavé témata vypsané. Jen nedokážu svou mysl osvobodit dost na to, aby pak dílo za něco stálo... Lepím to stejně jako těchto pár odstavců. Půlku z toho mám chuť smazat, protože nejsem schopný se vyjádřit správně a tak, jak bych chtěl.
Jak rád bych se zase co nejdřív vrátil k tomu překrásnému stavu, kdy člověk tvoří, tvoří a tvoří...a nechává skrz sebe proudit tolik tvořivé energie. Nemá hlad, žízeň, necítí únavu, prostě tvoří a je tím nadšený. Ten posvátný okamžik se mi už nějakou tu chvíli nepovedl. ...protože si nejsem schopný najít čas pro to, co dělat chci.
Fáďos
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Verloren Verloren | Web | 5. května 2012 v 20:12 | Reagovat

On ten pocit svázání přejde, až budeš mít to všechno za sebou. Čas má totiž jednu výhodu - utíká, když to nechceme, ale i tehdy, kdy to chceme, takže maturovat nebudeš věčně. A co pak, to přijde, až to přijde.
Mimochodem, budu ti držet palce i u školní části. :)

2 bed bed | 6. května 2012 v 17:49 | Reagovat

Fáďosi, bude ako nebolo .
Dobre to hovorí Verloren.
:-)

3 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 7. května 2012 v 11:31 | Reagovat

Maturita je jen takový malý plivnutí do moře - a jakmile si odplivneš, v tom moři se ztratí ... no, to bylo zas moudro, už abych radši mlčel. O__o .. Jo a jinak ... když to nejde psát dle tebe "pořádný" články, tak se k tomu nenuť, né? Nemusíš za každou cenu něco napsat. Já třeba přes velký prázdniny nenapsal skoro nic - nebyly nápady, nebyla chuť, nebyl čas. A stalo se něco? Píšu jenom, když mám co napsat. Psát jen proto, abys něco napsal ... je takový ... ty víš jaký. ^^ :D

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 7. května 2012 v 11:32 | Reagovat

Ehm, když ti nejde psát*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama