Duben 2012

Kouzlo

25. dubna 2012 v 23:27 | Fáďos |  Na okraj
Zdravím.


Dneska zase (bohužel) jen taková zpověď... Na solidní článek k nějakému tématu teď jaksi nemám (jak že už dlouho to platí?). Su vymáčklý jak citron. Všechny ty odborné technické kecy a matika mi asi vypláchly mozek, nebo alespoň se tak cítím. Tam, kde ještě nedávno byly myšlenky a zachycovala se inspirace, rodila se souvětí, je spíš takové divné lepidlo, které všechny tady ty tvůrčí věci zavčas zahubí. Asi jako když děláte želatinu a ta pak začne houstnout a houstnout...tak já mám v hlavě právě takovou asi už těsně před "dotuhnutím". Alespoň si to tak nějak představuju. Nedokážu to učení přijmout, mít to tak nějak rád. Jsou to spíš takové záblesky. Na chvilku se mi podaří se pro to nadchnout, ale taková nálada má jepičí život. Moje práce se pak nese v přesně opačném duchu, než popisuje pan Václavek ( tu ), čili přesně opačně, než jak by to mělo být a jak se mi to čas od času povede u něčeho, co dělat chci.

Taky zjišťuju, že ze mě šílí okolí.
Nějak "nemám čas". Dokonce nestíhám už ani sledovat články od mých oblíbených pisálků, které byly to první, na co jsem vždy na netu klikal. Nestíhám? Nebo nechci stíhat?
Jednoduše nesouhlasím s dnešním světovým tempem. Nesouhlasím s tempem dnešního žití a přesně to je důvod, proč jsou z mé osoby všichni okolo zoufalí. Třeba že zrovna v tomto období někde kolem proplouvá maturita...
Nelíbí se mi, do čeho mě systém nutí... A čím víc se na mě tlačí, tím víc si dělám po svém. To platilo vždycky... A jak se na to tak dívu, tato kombinace smrdí problémem.
Ano vím, že bych měl... Když já ale nechci... xD. Neumím žít pro něco, co bude. "Teď splním něco a časem mi díky tomu bude líp." To je přesně to, co mi nikdy nešlo... Prostě žiju teď. (Bohužel?)

Jo, abych to nezazdil...
V úterý byly ve Zlíně Wanastowky. Povedené. Nezahráli sice Slečnu Annu, ale jinak to měli pěkně poskládané a i zvuk super, takže jsem si to užil.

Mno...tak to by bylo.
Fáďos

Jak promrhat 42 minut drahocenného času

17. dubna 2012 v 0:42 | Fáďos |  Život obecně
Ahojte.

Je přesně půlnoc a já se prokopal tak akorát k tomu, začít tvořit prezentaci do fyziky. Začínám se dostávat do fáze, kdy člověk statečně vyřizuje jednu starost za druhou pro to, aby se mohl vrhnout na tu třetí, ne pro to, aby si udělal chvilku času třeba na procházku. Toto je ruku v ruce provázáno s další "nehezkou" věcí. A sice, že začínám povinnosti selektovat a vyřazovat ty méně důležité. Což znamená, že nehodlám řešit jedna až dva z grafiky a bez boje toto zakulatím radši na tu dvojku, protože bych měl spíše upínat zrak k "pojištění" čtvery z fyziky, atd...
Toto se opakuje už zhruba týden s tím, že mám teď výjimečně školu i v sobotu, 6 hodin (jak a proč netřeba řešit), takže se to kupí. Nakonec jsem ve fázi, kdy bych si nejradši sbalil bágl a vyrazil pěšky prostě jen tak někam pryč. Mám na to teď ohromnou chuť. Asi je to částečně utíkání z těchto problémů, ale hlavní důvod, proč bych toto nejradši udělal, je, že jakmile bych ty paty z baráku vystrčil a pár dní někde chodil, přežíval, ověřil bych si, že žádné z těchto starostí vlastně nejsou. Za problém si je dáváme my sami. Jestliže budeme ležet na lůžku v nemocnici, pak taky nebudeme řešit školu. (tak mě napadá, že o tomto psal Spiiiidy teď v nedávné době)
Představte si situaci, kdy nebudete mít možnost řešit problémy, které máte teď zrovna na bedrech. Něco se Vám napřííklad stane (nedej Bože) a vy najednou prostě nebudete moct vyřešit, co je třeba. Spíš na to nebudete mít ani pomyšlení. A co se stane? Nevyřešíte to...ale život půjde dál. V takovém případě šlo o problém, který se řešit nemusel... A ani jste se k vůli tomu nemuseli přizabít. stačilo by si říct, že to přece není nutné... (Už jsem kdysi psal, že jediné, co člověk musí, je zemřít, páč všechno ostatní má jiné řešení).
Asi takto na tom teď jsem no. Vlastně vím, že bych se tady na to všechno mohl úplně vykašlat, ale pak je tam takové to "neměl bys".
A proč to tedy dělám? Tak jako hodně lidí... kvůli ostatním. Jen málokdo studuje školu proto, že opravdu prahne po těch vědomostech, kterých se mu tam dostává. Někdo dělá školu, protože chce titul. Měl by se ale zeptat sám sebe, jestli opravdu chce titul, nebo jsou to ti lidi okolo, kvůli kterým to dělá. Nemít tady v té republice titul nikdo, tak jej ten člověk pravděpodobně ani chtít nebude. Tzn, že studuje kvůli ostatním a ne kvůli sobě. S maturitou to samé... Měl bych ji zvládnout, protože ji dneska má skoro každý, je to základ, ale nemít ji nikdo, tak ji po mě rodina nechce.

Ale proč tedy sakra více méně ničíme sami sebe kvůli ostatním?
Celý život se za něčím pachtíme. Trávíme ty monotonní týdny ve škole, v práci a doufáme, že jakmile vyřešíme tadyto, tak už to bude lepší... "No tak nic, tak ještě toto." , "Jeej, ono se našlo zas toto?!" , "Tak až dodělám toto, musí přijít přece trošku klidnější období.", jenže nepřijde. Nakonec se na stará kolena ptáme, co jsme dělali? Čekali...

Nechci obětovat už ani vteřinu oboru, který mě vůbec nebaví a ztrácet čas tím, že se budu šrotit kvůli ostatním... Jenže zatím prostě nemám koule na to, abych ten bágl sbalil a šel.

By the way...
Toplist mi poslední týdny / měsíce ukazuje konstantní návštěvnost do 40 lidí za den. Na blog.cz se mi taky už v řádech měsíců dostává údaje 60 - 70 lidí za den, no a aby těch neshod nebylo málo, dneska se Toplist asi zbláznil a ukázal nějakých 150, což je zhruba 400 % nárůst (jen tak pro zajímavost, špička byla v 11 dopoledne... jasně). Někde je chyba. Jedna už nějaký ten měsíc, druhá zřejmě pár hodin. Tak teda nevím, asi si pořídím Blueboard...
Když jsme u návštěv. Nikdy jsem je tady neřešil a ani řešit moc nebudu. Ale všem, kteří to tady navštěvují, komentují a čtou, patří velký dík. Asi jako pro každého písálka, čtenář je velká odměna ;).
Fáďos

Krásný moment - konfrontace "nového" myšlení a starých vzorců

15. dubna 2012 v 0:29 | Fáďos |  Život obecně
Střet starých zaběhlých vzorců s novým myšlením, které se "rozjíždí" teprve poslední dobou, je na denním pořádku. Častý jev, probíhá téměř neustále. Včera jsem však narazil na jeden přímo ukázkový příklad.


Bylo už pozdě večer a já ještě šmejdil na webu Nového Bohatství, kde jsem právě dočítal článek "Mark Boyle - můj rok bez peněz". Už už jsem se chystal jít spát, když mi bylo z Hůry dáno a překecal jsem se, abych ještě nahlédl do komentářů. A to bylo přesně ono. Rozhořela se tam velice zajímavá diskuze obsahující několik pěkných myšlenek a zajímavých postojů.
A: ... "Už druhý rok nežiji se systémem.Neplatím sociální ani zdravotní pojištění, nepobírám žádné sociální příspěvky a nenavštěvuji lékaře, ale to již delší čas. Mým jediným majetkem je mobil, který nemá kredit, horské kolo a víra,že to všechno vezme rychlejší obrat než mě budou soudit za to co je mé vrozené právo."


B: re "A": "Je fajn, že se chlubíte tím, že neplatíte zdravotní pojištění a nenavštěvujete lékaře - jste mladý a evidentně žádné větší zdravotní potíže nemáte. Ale co budete dělat, když (to Vám samozřejmě nepřeji) vážně onemocníte, nebo budete mít úraz, to se Vám může stát kdykoliv. Nepůjdete k lékaři a radši zemřete? Např. při zlomenině si prostě přiložíte doma vyrobenou dlahu? Při tržné ráně vytáhnete šitíčko? A to jsou ty méně vážné úrazy. Když Vás záchranka poveze do nemocnice, budete křičet, ať Vás okamžitě vyloží?
Se spoustou věcí v tomto systému nesouhlasím, nicméně zdravotní pojištění si neplatíme, abychom chodili k lékaři s rýmou apod., to si všichni dokáží vyléčit sami, ale právě pro tyto vážné případy?
Máte pro tyto případy našetřeno opravdu hodně peněz, nebo Vám to pak budou platit ostatní?
A promiňte, ale je také vidět, že nemáte děti, bez nich je lehké být frajer.."

C: re "B": "Až začnu být nemocný, začnu tento systém zneužívat jako cigáni. Tento systém nic jiného, než být zneužíván, nezaslouží! Bo lidi si myslí a věří tomu, že si platí doktory a šetří na důchody a přitom jejich peníze rozkrádají čur*ci, jejichž jména ani netřeba psát a zbytek jde na války, které já rozhodně nechci sponzorovat. Jo a ještě se z toho platí fízli, které já taky nemusím, protože všechno probíhá jak má a jakýkoliv dozor je zbytečný."


A: re "B": "Paní "B".Velmi mě mrzí,že vám nemohu odpovědět k vaší spokojenosti. Lidé jako Vy reagují na komentáře jako je můj z jednoho prostého důvodu (podotýkám podrážděně),protože je samotné štve,že se nedokáží osvobodit od těch věcí,které jsem popsal. Nemám vám to za zlé a tak prosím pro příště neútočte. Já člověku jako vy nedokáži vysvětlit,že nic není náhoda a,že to jestli si zlomíte nohu nebo onemocníte nějakou závažnou chorobou je jen otázka víry a zdravého ducha ve Vás,poněvadž na tomto světě se nic neděje náhodou.Sám se zabývám léčitelstvím a mám přátelé,kteří mají obdobné zájmy,a kteří mi pro případ,že bych se rozhodl přidat do svého života tuto zkušenost,po které mimochodem opravdu netoužím,čili ji můžu s největší pravděpodobností zcela vypustit,ochotně a bez nároku na finanční kompenzaci pomohou. Přeji vám brzké procitnutí z vaší Nutnosti. A budu se těšit na shledanou ve světě,kde tyto potřeby již nemají žádnou hodnotu. Buďte s Bohem a šťastná.
P.S.
Pro vaši informaci mám dva syny. Moc je miluji a denně děkuji,že mě dovolil být šťastným otcem."

D: re "A": "Nemohu si odpustit malou poznámku ke zdravotnímu pojištění: měli bychom ho platit všichni tak, jak to žádá zákon země, ve které žijeme. Rozumím tomu, že vy konkrétně snad, nebudete-li chtít ve svém životě určitou zkušenost (např. zlomenou nožku), nebudete ji mít. Avšak zdravotní pojištění neplatíme jen kvůli svým vlastním nožkám, ale taky kvůli nožkám a jiným částem těl našich bližních, kteří svůj životní program nedrží v rukou tak pevně jako vy. Prostě výše pojistného není přímo úměrná nemocnosti plátce, je to (měl by to být?) takový velkorysý systém vzájemné solidarity."


A: re "D": "Má milá,upřednostňuji svobodnou vůli každého jednotlivce.Možná se mýlím a podle vašich slov jsem nejspíše sobecký,ale i já mám na výběr a zvolil jsem.Opouštím svět 1.0 dobrovolně a s nadšením.Kdo zůstává Bůh s ním.Další level samozřejmě počítá se solidaritou....je to vlastně samotná podstata nového světa,ale nepočítá se zlomeninami. :D Jste moc milá a doufám,že jsem se vás nikterak nedotkl.Slunce v duši."


....


E: "Také neplatím, myslím, že člověk má mít právo si zvolit jestli si chce zdravotní platit a nebo ne, já u doktora nebyla již 10 let. Nechápu tedy proč bych si měla zdravotní platit. To že se mi něco stane, oukej, buď půjdu za léčitelem a nebo hold umřu;)... Protože, co má se stát stane se. A bude to jen a jen moje věc. Ne věc ostatních;) Jsem zodpovědná sama za sebe a tady pán určitě taky ;)"


A: re "E": "Děkujíííí za pochopení.Jen tak dál držím vám pěsti."


F: re "E": "Váš názor na zdraví a pojištění chápu. Nicméně vědomé porušení zákona je pro mne osobně už trochu silné kafe. Dnes jsem dostal od účetního upozornění na povinnou lékařskou prohlídku při nástupu do zaměstnání a dokonce i při uzavřeni dohody o provedení práce s odkazem na http://www.podnikatel.cz/clanky/vstupni-lekarska-prohlidka-od-dubna-2012-i-u-dohod/ Osobně si myslím, že by se měla prosazovat změna v zákonech, nikoliv bojkotovat zákony, které se mi nelíbí. Tím se totiž nezbavujete zodpovědnosti. Znám několik lidí, kteří podobným rebelským postojem se dostali do velkých finančních potíží a několik let spláceli povinné poplatky i s úroky."


E: re "F": "Nemám moc k tomu co říct, jsem si vědoma všeho. A je to jen o tom, že nás chtějí mít všechny zmapované. O ničem jiném. Chtějí vědět, kde jste, co děláte, kolik dostáváte peněz apod. Prostě všechno. Proto zavádějí takové věci. Zákony jsem nevymyslela. A nesouhlasím s nimi a asi neumím jinak jednat než takto. :) Nevím jak jinak bych měla změnit ten zákon, že nechci si platit zdravotní pojištění. Ale chápu Vás. Vás všechny, kteří jste "poctivý". :) Já třeba pracuji za ubytování a stravu a občasné kapesné a jsem velice spokojena. O něčem jiném to je, když má člověk už rodinu, to pak zas musí člověk myslet jinak. Ale já jsem zatím svobodná, bezdětná. Takže se mi to kecá;) :D... Takže vlastně žiju bez peněz :) Super :D.
Jediné zákony které pro mě existují jsou zákony univerza. A ty etické. To že neplatím nepočítám do etikety, protože já jsem poctivý člověk a jsem vždy tam, kde jsou potřeba lidi jako já. Protože né každý zaměstnavatel si může dovolit platit výplaty, ale zaměstnance potřebuje. TAk si navzájem vypomůžeme a je nám krásně. A mám opravdu vše co potřebuji :)"


A: re "E": "Plně souhlasím a vážím si vás.A ještě malý příspěvek pro pochybovače : ,,Vážení ovčané,žijte si z řetězem kolem krku a v ohradách,když je to vaše vůle,ale nebečte na lvy,že chtějí svou svobodu,děkuji."


F: re "E": "Ať Vám ten optimizmus vydrží. Předpokládám, že v rámci etických zásad nehodláte čerpat z toho špatného systému, do kterého nic nedáváte, tzn. žádný důchod, žádné nemocenské ani lékařské ošetření. Pomůžete si sama nebo snad ten zaměstnavatel, co nemá na výplaty?
re "A": "Ta poznamka o lvech a ovcich nebyla moc pekna pane "A"."

E: re "F": "Ano předpokládáte dobře, alespoň, já nehodlám po státu nic chtít. ;)... zaměstnavatel platí obrovské energie(voda, elektřina), platí daně, a kdo ví co ještě v tom já se moc nevyznám a hold na obrovské výplaty nezbývá, a tak je rád za takové lidi jako jsem já. A já si tuhle cestu zvolila a tak jí kráčím. Pochybuji že po smrti budu tam někde řešit, že jsem něco neplatila. myslím, že jsou tu zásadnější věci :) Ale je to každého věc. :)
Ale třeba se také úplně mýlím, i taková je možnost. Nekonečno možností ♥ ∞ ♥"


A: re "F": "To mě upřímně mrzí,ale každý máme na výběr na,které straně ohrady chce být.Jestli uvnitř nebo vně.A ještě tedy naposledy k systému.Nepobírám od státu žádné příspěvky a nemám to v plánu a taky nemám v plánu živit tu bandu choromyslných zlodějů.K doktorovi nechodí,proč taky,jsem zdráv a začínat s tím nebudu tím jsem si zcela jist.Přeji krásný květinami provoněný a sluncem zalitý den."


F: re "E": "Já s tímto přístupem žádný problém nemám. Zní mi sice trochu extrémní, ale jak píšete "je to každého věc" a pak ještě tak trochu věc toho systému, který má kární složku. Berete na sebe určité riziko a je skvělé, že si ho uvědomujete. Po smrti toto určitě řešit nebudete, ale s velkou pravděpodobností to budete řešit ještě před smrtí. Nicméně ani v tom nevidím problém pro člověka, který ví co děla."


A: re "F": "Nesýčkujte.Máme v plánu změnit tenhle svět a nebudeme se ptát na svolení. :)"


F: re "A": "V pohodě, ano, máme na výběr. Tím, že neplatíte pojištění ale neunikáte z ohrady zvané ČR, nezbavujete se rizika pokuty ani zákonné zodpovědnosti. Tato planeta je dávno rozdělena na takové ohrady. Možná se to časem změní... doufám.
Děkuji za přání, nápodobně :)"

A: re "F": "už se to děje možná,že je to i slyšet. :)))"


G: re "A": "a len malý, bez urážky, ad k tým ovciam a levom, tiež sa mi to zdalo trochu prisilné. Moj názor je, že sme všetci na jednej lodi :)
úprimne by ma zaujímal Váš názor na túto zmenu, ktorá nastáva a ktorú podľa mňa tiež každý počuje."


A: re "G": "Dobrý den, a co přesně by vás zajímalo?"


G: re "A": "V čom konkrétne, aj nekonkrétne, sa podľa Vás svet mení? :)"


A: re "G": "Ne jenom náš svět,ale celý vesmír.Začíná se nám utvářet úplně nová realita.Jistě jste již slyšel o transformaci ze tři D do pět D."


G: re "A": "už som o tom počul, čítal, ale nikdy nič konkrétne. Nič o tom, ako to prebehne, čo to vlastne bude obnášať, aké zmeny to do existencie a bytia privedie."

A: re "G": "Změní se naprosto vše a to od základu.Začneme konečně fungovat tak jak jsme byli stvoření a to v lásce.Můžeme to časem probrat na face booku. Je to široké téma."
Je tam toho schováno opravdu hodně...
A Váš názor? x)
Fáďos

Srdce nové energie

12. dubna 2012 v 23:10 | Fáďos |  Na okraj
Zdravím Vás x).

Má mlčenlivost a neaktivita z posledních dní v rámci blogu má mimo jiné i jeden velký důvod, který bych Vám dnes rád objasnil.

Během několika posledních dní jsme dali hlavy dohromady a vrhli se do nové výzvy. Dali? Kdo všechno? Především šlo o Patrika (http://fm1989.blog.cz/), se kterým jsme pracovali skutečně ve dne, v noci x), dále pak o mého drahého bráchu a Petra Hynka (http://hynekpetr.blog.cz/), kteří také velmi pomohli. Navíc spolupráce byla naplněna velkým množstvím úžasných synchronicit a až nezvyklým pochopením a vyhověním si, z čehož mám velkou radost x).
Poděkování patří také správcům stránek Energie u Pramene, Probuzení a Nové Bohatství za jejich vstřícný přístup k našim prosbám x).

A o čem že to pořád píšu?
Jedná se o společný projekt Srdce nové energie.
Kdo naše blogy sleduje, zřejmě tuší, jak asi může být stránka zaměřena. Ostatně dočtete se to právě tam ;).

Nuže, tímto Vás na SNE srdečně zvu ;), snad se tam alespoň někteří z Vás zabydlí x).

P.S.: Pokud někomu snad utekla myšlenka zpět na tento blog, tak o ten se nikdo bát nemusí, fungovat bude dál a více méně stejně ;).

Mějte se krásně ;).
Fáďos