E-Cat dostává finální obrysy (2/2)

12. března 2012 v 18:38 | Fáďos |  Život obecně

S: Pojďme se vrátit k E-Cat. Jestli tomu správně rozumím, budeme muset každých šest měsíců nebo tak nějak, z nedostatku lepšího výrazu povězme natankovat. To znamená vyměnit kazetu s niklem a doplnit vodík v nádrži. Znamená to, že pokud někdo bude využíval velice málo tepla, vydrží mu náplň v systému jeden nebo dva roky? Možná nám můžete krátce popsat celý postup doplnění paliva…

A: Samozřejmě. Když tedy říkám, že jedna náplň vydrží jedno sto osmdesát dnů, myslím tím 180 provozních dnů. Jestliže to budete používat jen jeden měsíc v roce, pak vám jedna náplň vydrží šest let, ne šest měsíců. Náplň se spotřebovává jen tehdy, když je E-Cat v provozu. Když nepotřebujete teplo, prostě jej vypnete a po třiceti minutách až maximálně hodině se odstaví a nespotřebovává nic.

S: Takže tam bude nějaký indikátor, který ukáže, když náplň bude třeba vyměnit?

A: Správně.

S: A bude k dispozici něco, jako výměnný systém? Bude možné dokoupit náplň a spotřebovanou vrátit zpět k recyklaci nebo…

A: Přesně tak. Jedním z hlavních bodů našeho systému je jednoduchá obslužnost se strany zákazníka. Později vysvětlím proč. Klienti dostanou náplně ve formě kazet, které si mohou snadno vyměnit sami nebo kdyby chtěli, může to udělat třeba instalatér. Je to velmi snadné. Použitou kazetu pošle zpět a my ji recyklujeme. Musíme jen upravit nikl. Pak je kazeta opět jako nová a lze ji znovu použít. A takto zde vznikne potřebná cirkulace, protože když vrátíte spotřebovanou E-Cat kazetu našemu zastoupení a vyměníte ji za novou, použitá půjde do továrny k znovuoživení. A bude samozřejmě úplně recyklována. A v tom to je… Jak už jsem uvedl předtím, důvod proč chceme aby podpora by byla blízko u zákazníka je velmi prostý, faktem totiž je, že okolnost, že E-Cat může být zapojen do jakýchkoli stávajících topných obvodů nám umožňuje říct, abyste zašli k nejbližšímu instalatérovi a řekli mu, aby se s námi spojil. A my mu poskytneme všechny potřebné informace.

S: Nač přijde obnovení kazety?

A: Samotná výměna kazety, pokud si to uděláte sám, vás v podstatě nestojí nic. Jen samotná kazeta. Ta může stát asi deset dolarů, když si ji vyměníte sám, je to všechno. Žádné další náklady. Když nebudete muset zaplatit instalatéra, hlavně jeho cestovní náklady, když bude muset přijet a kazetu vyměnit.

S: Kazeta bude za deset dolarů, ale poštovné může přijít i na čtyřicet.

A: Ne, protože my chceme… Váš asistent… možná… Možná máte pravdu.

S: Jakmile to lidi budou mít, můžete kazety skladovat lokálně a nemusí se objednávat z Floridy nebo Itálie, ale můžete si je objednat z místního skladu. Nebo koupit v supermarketu.

A: Nebo z Massachussetts. Protože je možné… příští týden budeme v Bostonu v Massachusetts, protože tam možná umístíme jedno výrobní zařízení.

S: Ale také bychom si mohli koupit náhradní kazety hned se zařízením a uložit si je doma, abychom je pak nemuseli pokaždé znovu objednávat. Nebo ne?

A: Samozřejmě.

S: Ale jak to bude s vodíkem ?

A: Tady máme velké překvapení. E-Cat, na němž právě pracujeme, už žádnou nádrž na vodík nebude potřebovat, protože jsme vyřešili problém s látkou, která vodík v reaktoru skladuje a recykluje. Spotřebovává se, ale jak víte, potřebujeme jen pikogram vodíku, takže zásoba deseti gramů v kazetě pohodlně vydrží šest měsíců provozu. Tím jsme v podstatě vyřešili problém s vodíkovou nádrží. Ta byla pro domácí E-Cat největší překážkou. Protože získat bezpečnostní certifikáty pro zařízení obsahující nádrž s vodíkem by bylo nesmírně obtížné. Takže jsme to museli vyřešit. Jak už jsem říkal, v poslední době jsme naši technologii úžasně zdokonalili.

S: Jestli tedy dobře rozumím tomu, co jste právě říkal, zařízení už žádnou nádrž s vodíkem nepotřebuje?

A: Ne.

S: Tím jste právě vyvolal celý hrozen dalších dotazů. Protože z toho vyplývá, že už nebudete používat tlak vodíku k řízení či kontrole reakce.

A: Ano, nebudeme. Vyřešili jsme to použitím teplot.

S: Někdo se tady ptá, jestli je životnost náplně kazety daná dobou provozu nebo úhrnným výstupním výkonem. Tím asi míní, zda by například při 50% výkonu vydržela dvakrát tak dlouho.

A: Rozumím, ale na to jste se přece už jednu ptali. Obsah kazety se spotřebovává jen za provozu E-Cat. Takže jestli bude běžet jeden den, a pak jej na pět dnů odstavíte, samozřejmě spotřebujete jen množství pro tento jeden den, ne pro těch pět ostatních. Takže, když řekneme, že náplň vydrží 180 dnů, neznamená to 180 kalendářních, ale 180 provozních dnů.

S: Vraťme se k ceně 50 dolarů za kilowatt, čili 500 dolarů za deset kilowattů. Kromě použití automatů při velkosériové výrobě, jaké další nápady či mechanizmy hodláte využít, abyste udrželi tak nízkou cenu?

A: Je to v zásadě automatizace. Robotika. Stavíme provoz, kde můžeme všechno maximálně automatizovat. Zkracuje to čas, snižuje náklady na montáž, a v tom to celé je.

S: Jak vidíte distribuci?

A: Organizujeme prodejní síť. S licencemi a zastoupeními. Už jsme skoro hotovi a budeme E-Cat prodávat i na internetu. A opět, k tomu, abychom zorganizovali rozsáhlou podpornou síť, budeme žádat zákazníky , aby nás spojili s důvěryhodnými dodavateli nebo instalatéry. Takže budeme mít zpětnou vazbu, získáme další zkušenosti a budeme k reálným zákazníkům blíže, než je obvyklé.

S: Ok. A zpět k domácí jednotce E-Cat. Vaše megawattové zařízení běželo v uzavřené smyčce, kde výstup poháněl zbylou energií vstup. Předpokládate, že takto budou někdy fungovat i domácí jednotky?

A: No jistěže. E-Cat automaticky přechází do samobudícího módu, když o tom regulační systém rozhodne. V tomto ohledu funguje desetikilowattový E-Cat úplně stejně, jako megawattové zařízení. Poběží naprosto automaticky. To je něco jako elektromobil. V dnešním hybridním autě řídicí systém rozhoduje, kdy auto jede na benzin a kdy na baterii. Řidič jen řídí. E-Cat samočinně přejde do samoudržovacího nebo napájeného režimu. To nebude volba provozovatele.

S: Ano. Tak jsem to také viděl, spousta energie k uvedení do provozu, ale jakmile to chvíli běželo přešlo to do samoudržovacího režimu. A pak vstup energie odpovídal příkonu některých doplňkových systémů, jako ventilátorů a ostatních věcí.

A: Správně.

S: Pokud jde o znaky trvalé zpětné vazby, kdy máte transmutaci niklu a vodíku na měď, je jednou z námitek, která se často vyskytne, včetně právě teď, je, že za těchto okolnosti lze očekávat emisi záření gama. Detekovali jste nějaké gama záření, ale tazatel patrně předpokládá, že by mělo být vysokoenergetické. Můžete to nějak komentovat?

A: Ano. Transmutace niklu na měď je vedlejší jev činnosti E-Cat. Hlavní efekt probíhající uvnitř způsobuje jev, který potřebuje nízkoenergetické záření gama. Vedlejší efekt je přeměna niklu na měď. Ano, máme důkaz o 511, 180 stupňových párech… Tím myslím 511 kev gamma při 180 stupních. Vzniká to při reakci mezi hmotou elektronů a pozitronů. Ale toto je jen vedlejší jev, ale víte… objasnit teoreticky přesně, co se uvnitř děje, dokud se nerozhodneme zveřejnit detaily této technologie, je v podstatě nemožné. Ale přesto, ano, máme důkazy, získali jsme je a publikujeme o tom dokumentaci , ale obávám se, že toto téma je příliš obtížné pro publikum, které tu dnes večer máme.


S: Nechme to tedy na jindy a povídejme si chvíli o tom megawattovém zařízení. Zakoupené megawattové zařízení jsem měl možnost vidět v činnosti v Boloni. Můžete nám o něm podat nějaké novější informace? Je v provozu? Je ještě ve výzkumu a vývoji? Dělali jste nějaké úpravy? Kde to teď je?

A: Je v modifikaci, protože pro ně s National Instruments připravujeme nový regulační systém. A museli jsme udělat změny v těsnícím systému, protože jak víte, a bylo to také ve zprávě o testu, měli jsme problém s netěsnostmi. A tak to musíme dát do pořádku, přestože zákazník posoudil test pozitivně. Ovšem s tím, že musíme změnit celý systém těsnění. Ale mezitím také už s pomocí National Instruments uzrála i nová filozofie řízení jednotky, která se právě uskutečňuje. A počítám, že to bude v provozu během jednoho nebo maximálně dvou měsíců. U zákazníka.

S: Chystáte se vyrobit dvanáct dalších agregátů, pro téhož zákazníka?

A: Ano.

S: Už se na nich pracuje ?

A: Ano.

S: Shrnul jsem si informace ze tří stran, kdy jste jednu chvíli říkali, že první zákazník byl z USA. V dalším sdělení jste zmínil, že prvním zákazníkem byla armáda, a pak jste v dalším rozhovoru podotkl, že druhý zákazník je stejný, jako první. Z toho jsem dospěl k závěru, že prvním zákazníkem byla US armáda. Chtěl byste to nějak komentovat ?

A: Ne. Nemohu to nijak komentovat, protože je to tak, že tento zákazník rozhodně nechce být odhalen. Jsem v té věci vázán NDA (klauzule o mlčenlivosti) a nemohu k tomu absolutně nic dodat.

S: Kromě těch prvních třinácti megawattových zařízení, jdou na odbyt i další se stejným výkonem?

A: Ano. Prodali jsme ještě jedno a mnoho dalších už je v jednání.

S: Dobrá. Pojďme tedy dál. Chceme se zeptat na některé problémy. O certifikaci a National Instruments už byla řeč. Před chvílí jste zmínil, že jste s pomocí zákazníka dokázali dostat ze zařízení trvalý výstup páry o teplotě 400°C. A dosažení tak vysoké teploty znamená účinnější proces produkce elektřiny. Udělali jste v tom směru nějaké další pokroky?

A: Ano. V tomto aspektu se od tohoto obchodního partnera učíme hodně. Protože ten hoch, kterého jste potkal v Boloni, je jejich hlavní inženýr s ohromnými zkušenostmi s elektrárnami a termodynamikou. Naučili jsme se u nich opravdu hodně. Takže si myslím, že produkce elektřiny pomocí z našeho E-Cat tu bude dříve, než jsme očekávali. Ano.

S: Děkuji. Zpět k parametrům domácího E-Cat. Mohl byste nám naznačit, jakí je spotřeba energie jednotky ve fázi rozběhu, tedy poté, co sepne termostat? Člověk nemusí být doma a topení hlídá termostat. Jinak řečeno, jde mi o to, kolik energie v kilowattech potřebuje náběh zařízení.

A: Rozumím. Musíte vzít v úvahu, že každých 10 kilowatt výkonu si při rozběhu či aktivaci vezme něco mezi asi 2,7 až 2,9 kilowattů. Během aktivace tedy v podstatě spotřebujete 2,7 až 2,9 kWh za hodinu. A samozřejmě to závisí na velikosti. Náběh potřebuje svůj čas, u malých E-Cat trvá hodinu. U megawattového zařízení je to pár hodin, protože tam máme více komplexních problémů. Ale spotřeba aktivační energie je za všech okolností 2,7 kWh na každých 10 kilowatt tepelného výkonu soustavy.

S: Ano megawattové zařízení sestává z asi 100 modulů s třemi reaktory v každém. Jednotka pro domácnost bude mít jen jeden modul, či reaktor?

A: Ano.

S: Dobrá. Přesuňme se trochu jinam. Jak to vypadá s podáním u US patentového úřadu?

A: Patent je ještě stále v rozhodování. Máme ale už patent udělený v Itálii. Proces autorizace a studium patentu trval v Itálii dva roky. Pak jsme získali patent. Mezinárodní a americký je ještě v rozhodování.

S: Máte nějakou prognózu, kdy by vám mohl být udělen, pokud vůbec?

A: To je naprosto nemožné odhadnout, protože tato záležitost je úplně mimo náš vliv. Zabývá se tím náš patentový právník. Nemohu k tomu nic říct, protože to je záležitost která probíhá nezávisle na nás. Tak to prostě je.

S: Proč neprodáte tajemství E-Cat veřejnosti přímo, tím myslím, že byste navrhl nějakou částku, a jakmile bude dosažena, pustíte E-Cat do světa, jako to udělal Salk s vakcínou na polio?

A: Víte, dostávám množství žádostí, abych tu technologii dal k dispozici celému světu. Ale myslím, že to není ten nejlepší způsob, jak ji uvést do služby lidstvu. Protože, pokud se s tím obrátíte na investory, přijmou to jako novinku a mají zájem do toho investovat. Protože bez investic… nemyslím, že by se to dalo vyvinout a dotáhnout do konce. Chceme udělat něco opravdu užitečného, něco, co jde za pouhou produkci a distribuci E-Cat, a takto toho můžeme dosáhnout. A to také uděláme. Jak už jsem řekl , konzistentně sledujeme záměr vybudovat organizaci , která bude pomáhala zdravotní péči o dětí tam, kde k tomu nejsou prostředky. Organizujeme to velmi účinným způsobem, a myslím, že odhalit dnes naši technologii by byl ten nejhorší způsob, jak ji dále rozvíjet a zajišťovat její šíření.

S: Měl bych poznamenat, že otázka otevřeného zdroje je diskutabilní, protože po jisté době, jakmile jednou bude k dispozici, a vy to víte, E-Cat okamžitě bude objektem reverzního inženýrství . A vaše strategie je vyrábět to zařízení pomocí pokročilé strojařiny a výrobní technologie tak levně, abyste získali a udrželi převahu trhu a mohli kompenzovat vložené investice. A jakmile někdo jednou odhalí podstatu vynálezu, stane se z toho veřejné tajemství. A určitě na tom začnou pracovat i jiní. Toho jste si určitě plně vědom a vaším řešením je nabídnout produkt tak levný a kvalitně navržený, že s tím nikdo nemůže soupeřit. Dnes prostě máte potřebný náskok.

A: Shrnul jste to naprosto správně.

S: Takže odpověď na tuto otázku zní, bude to odhaleno, ale neudělá to Andrea Rossi.

A: Přesně tak. Bude to stejně otevřený zdroj z naší strany, protože reverzní inženýr odhalí jen naše poznatky. Ale my dnes, kromě průmyslové strategie, potřebujeme i čas na vybudování organizační struktury, která bude chránit další vývoj této technologie. Jak víte, otevřený zdroj… nemyslím, že otevřený zdroj znamená, že bude snadné dělat to opravdu dobře a s celosvětovou distribucí. Podívejte se na rozdíl mezi tím, co dokázala společnost Microsoft, a co udělali její konkurenti pracující s open source. Pak zřetelně rozpoznáte, jak odlišné jsou možnosti silné firmy, jejíž investoři stmelí a vyživují mocnou průmyslovou instituci. A víte, všechny ty iniciativy na bázi Brownova pohybu nikdy nezískaly reálné financování, protože neměly správnou finanční politiku.

S: Přeskočme teď k další věci, k testům na Boloňské univerzitě a Uppsala University, ty by měly probíhat asi dva roky, jak to s tím dnes vypadá?

A: Pracujeme na tom. Pracujeme na tom. A měly by začít už brzy. V této fázi jsme měli obrovské množství práce a spoustu toho také udělali. A na tohle prostě potřebuji mít čas. V únoru s tím v každém případě začneme.

S: Ohledně teorie a fyziky za tímto vynálezem určitě znáte přístup Black Light Power. Jak se stavíte k pohledu Dr. Millse, který k objasnění tohoto jevu využívá Maxwellovu matematiku?

A: Nikdy, absolutně nikdy, nekomentuji své konkurenty.

S: Můžete nám říct o jiných aktuálních testech, které plánujete, abychom byli v obraze?

A: Ne, ne… momentálně pracujeme na přípravě výroby. Musíme se připravit na produkci milionu kusů. To je to, na čem dnes děláme. Testování E-Cat, a také práce s Uppsalou a Bologní, bude samozřejmě pokračovat, ale už žádná veřejná předvádění. Teď chystáme hromadnou výrobu. A to je práce, kterou teď musíme dovést do konce. A jakmile bude E-Cat v prodeji, tím myslím ten malý, může si jej koupit každý , a pak udělat tolik testů, kolik jen bude chtít.

S: Jo. To mnoho lidí uspokojí. Když už je řeč o prodeji, hovoříte o milionu zařízení. Rád bych věděl, zda když začnete s výrobou na podzim, budou ta zařízení hned k dispozici.

A: Začneme s produkci na podzim. To už budeme mít všechno připravené. A s prodejem začneme v zimě. Ročně vyrobíme milion kusů. Ale od teď do podzimu musíme pracovat na přípravě továrny.

S: Dobrá. Takže prodej začne letos v zimě, a ročně budete produkovat milion kusů?

A: Ano.

S: Ok. Co očekáváte, že dosáhnete během, povězme, tří nebo pěti let?

A: Těžko říct, protože to bude záviset na trhu. Na to se hodně těžko odpovídá. Záleží na trhu.
S: Teď úplně jiná věc. Čas od času dostávám dotazy ohledně investování. Vím, že tady jsou lidé jevící zájem investovat do vaší společnosti. V jakém rozsahu budete uvažovat o takových investicích? Něco okolo "X" dolarů, například.
A: Jak víte, tahle záležitost je čistě filozofické povahy, protože jsme nad tím zatím neuvažovali. Dokud naše společnost nebude mít v provozu miliony E-Cat zařízení, bude něco jako válečná loď. A jak obvykle říkám, nechci hrát fotbal a vystavovat přitom úrazu kosti jiných. Takže nemůžeme a nechceme akceptovat peníze od lidí, kteří si je vydřeli tvrdou prací a chtějí investovat své úspory, aby zajistili rodinu. To nechceme. V tomto okamžiku v našem podniku nechceme ničí rodiné úspory. Náš podnik je z mnoha důvodů ještě pořád rizikový. Můžeme přijmout investice od velkých institucí, které mohou investovat pro ně poměrně malé částky… Třeba z prostředků nějakých hedge fondů, které mohou riskovat , tak, aby kdyby něco nevyšlo, nikdo nemusel plakat. A nikdo tím nebude vážně poškozen. Rozumíte mi?

S: Jistě. A velmi oceňuji ten přístup.

A: Je na to prostě příliš brzy. Moc brzy pro běžné lidi, aby investovali do této operace či obchodu. Tento obchod není dostatečně konsolidovaný, aby do něj bylo vhodné vkládat rodinné úspory. Až budeme plně konsolidovaní, dáme o tom vědět.

S: Padla tady spousta otázek a jedna z nich se opakuje velmi často. Máte tisíce podporovatelů ochotných pomáhat jakkoli mohou. Napadá vás něco, co by tito lidé pro vás mohli dnes, nebo třeba v budoucnu, udělat? Dejte nám pár záchytných bodů, jak tihle lidé mohou pomoci posunout tuto technologii kupředu, prostě zapojit se a jak?

A: Dobrá, snažíme se velmi důsledně o to, abychom E-Cat vyrobili za velmi, velmi nízkou cenu, zaručující návrat peněz investovaných do nákupu už za několik měsíců. Nejlepší pomocí je zvážit zakoupení E-Cat, který jim pak bude šetřit náklady na topení po celých třicet let, což je očekávaná životnost zařízení. Předobjednávka zařízení je ten nejlepší způsob a bez jakéhokoli rizika, protože to nic nestojí.
A každý to bude mít možnost zrušit nebo potvrdit. Toto je dobrý způsob, jak nám pomoci. Ale, jak jsem právě řekl, neposílejte žádné peníze, až když E-Cat bude na prodej a budete si jej moci skutečně koupit. Cena bude v každém případě mezi 400 a 500 dolary za desetikilowattový systém. To je férový návrh. A zůstaňte s námi v kontaktu, teď už musíme jen pracovat.

S: Je ještě stále zájem o licence?

A: Ano. Jsou zde dotazy ohledně licencí a…

G: Promiňte, že do toho vstupuji, ale může se na vás někdo, kdo má zájem, obrátit přes vaši webovou stránku? Je tam k vyplnění nějaký formulář?

A: Ano, přesně tak. Ale stačí poslat email na info@leonardocorp1996.com nebo využít jakýkoli kontakt na ecat.com.

G: Pánové, chystám se to ukončit. Připravili jsme pana Rossi o spoustu času a než se rozloučíme, rád bych mu dal příležitost oslovit přítomnéh posluchače. Pane Rossi, právě teď sleduje naše živé vysílání Justin.tv dvě stě padesát lidí. V diskusní místnosti je asi padesát osm těch, kteří se aktivně podíleli na našem dnešním povídání. Většina otázek a komentářů byla neobyčejně pozitivní. Bohužel, několik málo lidí jsme asi trochu zklamali, protože jsme prostě nemohli oslovit všechny jejich otázky. Rád bych vám dal prostor a příležitost promluvit k vašim posluchačům. Drží vám palce.

A: Mám vás všechny opravdu rád, protože mi dodáváte kuráž pokračovat. A to je vše, co musím říct. Děkuji vám mnohokrát. Cítím vaši podporu a je pro mne neobyčejně důležitá. Děkuji vám velice moc za pozornost.

S: Já bych naopak chtěl pochválit vás, za odvahu a houževnatost pustit se do něčeho, do čeho se odvážilo jen málo lidí, jestli vůbec někdo. Nebojíte se toho, co neustále prohlašují za "nemožné", protože to ještě nikdo předtím nedokázal. Či toho co jiní označili za "absurdní". Jste velice neortodoxní a vytrvalý, i když pro mnohé lidi je obtížné vás pochopit. Jste odvážný a zasloužíte si poctu.

A: Děkuji vám. Děkuji vám mnohokrát.


------------

Já si ještě dovolím poukázat na stránky Energie u Pramene, kde o pokrocích ohledně tohoto vynálezu pravidelně informuje soukromý věděc otevřený novým věcem.
Je to přelomová věc, co může vykopnout dveře a konečně otevřít oči nejen vědcům z celého světa, ale hlavně nám, "běžným" lidem ;).
Edit: O nové vědě obecně pěkně píše Patrik v tomto článku. Dá se tím hezky navázat ;).
Obrázky jsou z Googlu
WM-Magazín & Fáďos
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 randavid randavid | E-mail | 13. března 2012 v 12:49 | Reagovat

Budete mít další informace? protože dost mě to zajímá. Už jsem psal tomu člověku, co má prototyp ale odpověděl, že zatím čeká na novější verzi zdroje k tomu zařízení. Tak čekám a hlídám kde se co napíše!

2 Fáďos Fáďos | 13. března 2012 v 13:46 | Reagovat

Informace jsou z netu. V kontaktu s panem Rossim a ani jeho lidmi nejsem, takže mohu vždy nabídnout jen informace, které jsou na netu dostupné i pro Vás. Ale půjde-li o přelomové zprávy, vždy je tady budu zveřejňovat. Stejně tak budou určitě k vidění na blogu Energie u Pramene, který je dole v článku taky uvedený.

3 Patrik Patrik | 15. března 2012 v 22:10 | Reagovat

Ahoj! :-)

Jen o sobě chci dát vědět - doufám, že brzy najdu čas a klid na vstřebání obou textů o tomhle tématu a pak dám vědět :-). Myslim, že před námi stojí mnoho nového a že už proto je mílání toho starého ve školách passé.

4 Spiiiidy Spiiiidy | E-mail | Web | 20. března 2012 v 13:36 | Reagovat

Jo, vypadá to hodně zajímavě, beru to jako dobrý krok směrem k volné energii ... i když ta je běžnému používání ještě na míle vzdálena ... kdo ví, jak se to nakonec vyvine :)

5 Patrik Patrik | Web | 23. března 2012 v 0:04 | Reagovat

Hýbe se to hýbe :-). Říkám si, jestli bych neměl oživit svého technického ducha ze středoškolských let :-D. Každopádně jsem optimistou co se týče prosazování takovýchto věcí, jelikož podle mayského kalendáře se děje čím dál více změn v kratších intervalech. Resp. ne podle mayského kalendáře, ale podle kosmického plánu, který odráží. Jen srovnejme posledních 20 let a posledních 100 let jen v technice (a to ještě připočtěme vzhledem k novému Fáďosově příspěvku, kolik je toho utajováno :-)) ).  Bude to rychlé, ale možná tvrdé. Skepse je pevná a stále hodně lidí nedokáže pochopit "proč by nám o nikdo neřek?". Taky si vzpomínám, jak ve škole před námi zesměšňovali alternativní zdroje energie a říkali, že jsou drahé. Což sice jsou, ale to někdo taky tak schválně dělá, že jo.

Mějte se všichni hezky!

P.S.: Kdo z Vás už viděl dokument Rozkvět/Vír? Volná energie je tam nakousnuta :-).

6 Fáďos Fáďos | Web | 23. března 2012 v 23:42 | Reagovat

[5]: Díky za komentář x). Nojo, spousta lidí se bude divit, až vyjde na světlo třeba už tato sranda z článku x). A přitom stačí jen trošku popustit uzdu své fantazii, člověk se uvnitř dokáže připravit na spoustu nepochopitelných věcí, protože je přeci odněkud zná...alespoň přibližně x).

Vír jsem viděl, ale jen kousek, pak jsem  se musel pustit do jiných věcí. Ale ještě se k tomu vrátím, první minuty se mi líbily x).

[4]: Uvidíme x). Je to nadějné a vnímám to jako takový mezikrok x).

7 Jaromír Jaromír | 16. června 2012 v 21:27 | Reagovat

je to byznys nikoli pro svět ale pro prachy - výroba skutečně volné energie musí přijít nezištně a zahltit internet tak aby si to mohl udělat každý a nikdo nebyl odstřelen - tohle je jen mnoho keců a velké oči

8 Radek F. Radek F. | E-mail | 1. července 2012 v 20:50 | Reagovat

Jaromíre blbost. Aby s dostalo něco na internet a volně šířilo je potřeba výzkum. Výzkum přirozeně spolkne obrovské finanční částky, které bývají někým sponzorovány, který pak očekává návratnost investic. Bohužel systém v kterém žijeme jinou variantu nenabízí. V případě že chceme z takového systému vzešlo něco podobného jako E-cat, nejde to jinak. Budoucí výzkum zdokonalení, konr. třeba E-cat na výrobu elektřiny, spolkne další investice. Až budeme žít ve společnosti, pro kterou bude výzkum nových věcí prioritou, věci se budou mít jinak. Ale to je ve střednědobém horizontu jen utopií.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama