Prosinec 2011

Naprosto zásadní změna - E-Cat

26. prosince 2011 v 15:40 | Fáďos |  Život obecně
Zdravím.
Dnes si tu dovolím (se svolením) "otisknout" článek ze stránek Energie u Pramene především o studené fůzi E-Cat. Studuji technické lyceum, takže zajímat se o takovéto věci vlastně "mám v krvi". Ale kdyby to tak bylo jen o technické stránce. Myslím, že toto by si měl přečíst každý, protože z toho může být...řekněme...největší změna v materialistickém fungování planety v celé historii.

-----

Dnes Vám předkládám nějaké informace ze zákulisí, díky i spolupráci jednoho čtenáře, ohledně "Studené fůze", jež byla tak zatracována jako Perpeetum mobile od vědeckých kruhů a podobné nesmysly.
V dnešní době dokonce počítá NASA s jeho využitím ve svém novém programu a to pro pohon raketoplánů. Co řekl vědecký pracovník NASA:
Levný, hojný, čistý, škálovatelný, přenosný zdroj energie, nyní ovlivní celý svět. Je to efektivní řešení ropného zlomu, ovlivnění klimatu, pitné vody a související geopolitické nestability. Při zkouškách u nás to bylo tak efektivní , že jsme museli dávat pozor, abychom nepřekročili kritickou teplotu celého článku a nezničili ho. Zde není žádné omezení. Dr. Joseph M. Zawodny, NASA.
Zde jsou obrázky z návrhu NASA pro nejnovější konstrukci raketoplánu z projektu LENR, který poletí z raketodromu na oběžnou dráhu a zpět za použití principu hlavního raketového motoru, postaveného na bázi studené fůze, kdy teplota vodních par dosáhne až 414 st. Celsia. Navíc tyto generátory chtějí použít jako stacionární moduly pro zásobování el, energií, teplem a to nejen v raketoplánech, ale i na případných základnách na jiných planetách. Toto svědčí o již velkém průlomu.

Nyní pár komentářů od "špiclujích" vědeckých pracovníků, nebudu jmenovat, ale pan Grygar ze Sisyfosu a jemu přidružený ansambl to jistě nebyl:
1)Rossiho vynález je rozhodně pravdivý v tom, že reaktor dává spolehlivě velké množství tepla. Reakce je tak silná, že i student prvního ročníku vysoké školy musí uznat u E-Cat čistý energetický zisk. Proto nyní s jistotou víme, že E-Cat je energeticky skutečný a není to žádná iluze, vytvořená chybou měření, jak straší např. výroky pana Ponsa a Fleischmanna.
2)Je to netoxická technologie a nejsou tam žádné právní překážky, které by eventuelně mohly zpomalit tento rychlý technologický pokrok. (Dle našeho měření nepřekročilo hodnotu přirozeného radioaktivního pozadí)
3)Toto zařízení nečiní žádné problémy pro výrobu v běžných továrních podmínkách pro montážní linky.
4) Tato technologie znamená to, že i chudé a relativně nerozvinuté země budou moci vyrábět toto zařízení. Studená fůze - LENR, bude nakonec použita k pohonu automobilů, vlaků, lodí, letadel a kosmických lodí. Představte si luxusní sedan, pojedete mnoho tisíc kilometrů bez doplnění paliva, nebo malé letadlo, jež poletí z New Yorku do Pekingu nonstop za nízkou cenu. Tady Vám přináším na podnose schéma E-Cat:

Toto jsou výroky vědců, kteří byly u tohoto zařízení i výroky vědců z NASA, kteří si tuto technologii samozřejmě nenechali ujít a odzkoušeli - ti mají vždy nos na tyto věci, jen naše zkostnatělá vědecká elita bude stále zesměšňovat a blekotat něco o Perpetuum mobile a chybě měření, tak jak se jim nelíbí závěry i z CERNu o jejich objevu.
Tento princip není patentován, jelikož byl před několika lety uveřejněn na Netu pro informaci široké veřejnosti, takže s ním díky Bohu nejde manipulovat, jen jako průmyslový vzor, ale to nejsou žádné překážky. Takto jsem si to představoval vždy, tak jsem i vždy jednal, pokud možno tyto informace dát veřejnosti, pak již žádný chytrolín nemůže spekulovat. Rovněž jsem upozorňoval, že v roce 2012 se budou dít velké změny, ale upřímně, víte co mne nejvíce blaží, že EON a Plynové společnosti půjdou do kytek a přestanou vydírat a mastit si svou nenažranou kapsu. Je to naše bohatství, je to naše planeta, všech, bez vyjímky a na její bohatství má právo každý, ne jen ten vychytralý, každý umí něco a jsme si všichni rovni, většinou to poznají až při odcházení z tohoto světa, ale to je už pro ně pozdě. Pokud bude snaha to zde blokovat, třetí země váhat nebudou a věci opravdu půjdou rychlým tempem tak, jak bylo předpovězeno, pád západní civilizace.
Nyní jedná s Rossi firma Praxen-Defkalion o možnost výroby a to již v roce 2012. Výpis z konference firmy z 30. listopadu 2011:
Nyní jsou poskytnuty technické specifikace pro přípravu výroby. Tento výrobek byl již testován a bude připraven návrh konečného výrobku "Hyperion" pro vstup na trh v průběhu roku 2012.
V prvé fázi budou výrobky uvedeny na celosvětový trh pro stavebnictví, zemědělství a průmyslových energetických potřeb a v neposlední řadě i pro malé zdroje energie.
Pan Rossi po zkouškách upřesňuje spotřebu podpůrných materiálů, jenž je hlavně Niklový prášek, půl kila niklu v prášku může uvolnit tolik energie, jako spálení 517.000 liber oleje, což je přibližně 1.590 barelů, to stojí za to. Naštěstí, Země má dost niklu a může dodávat pro všechny naše energetické potřeby po miliony let. Navíc Niklový prášek se dá i recyklovat.
Závěr: toto je největší objev v historii lidstva a dopady budou obrovské: čistá energie v (téměř) nulových nákladech. Myslím, že první malé generátory pro domácnosti se objeví paradoxně v třetích zemích a tím se přenese využití i k nám a bude následovat pád velkých korporací s dodávkami energií. Rovněž i z hlediska bezpečnosti v případě přírodních problémů je toto řešení decentralizace výroby tepla a elektřiny nejlepším řešením.

Autor: Iv
-----

Uvědomme si, co všechno to může způsobit a jak moc "zvyků" to může potrhat. Více méně to převrátí svět naruby...až na všechny dobré lidi. Mluvíme tady o změně a toto je jeden velký střep z toho všeho. Na toto mohou dojet jedině špatní lidé.
Edit: Pro svět jednoznačně nejlepší vánoční dárek.


Bioenergie (4/4)

14. prosince 2011 v 18:09 | Fáďos |  Život obecně
Poslední část x)

----------------

Místa dodávající energii


Stejně jako lidské tělo má energetická centra - čakry a energetické dráhy - meridiány, má i země své čakry a meridiány. Určitě bychom měli alespoň jednou za tři měsíce navštívit takovou čakru země a načerpat z ní sílu a pohodu. K takovým místům patří například Stonehenge v Anglii nebo krakovský Vavel. Taková místa jsou samozřejmě i u nás. Sice nejsou tak světoznámá a mohutně navštěvována, ale podle mne o to lépe. Já sám znám nedaleko Prahy místo takové místo, kde je nejen klid, ale cítím se na tomto místě báječně. Citlivý lidé cítí v těchto místech klid mysli, teplo a příliv energie. Ti necitliví si častější návštěvy zde zdůvodňují krásou místa. Je totiž vždy otázkou zda nás k onomu místu přitahuje výtvarná stránka krajiny nebo její energetická stránka. Myslím, že je to výsledek - je to jedno. Z návštěvy onoho místa se cítíme příjemně. Každý by si měl najít pro sebe takové místo. které mu umožní navodit klid v těle a načerpání nové čisté posilující energie. Samozřejmě, že je nejlepší pokud se nalézá blízko našeho bydliště. Ve městech lidé moc takových příležitostí nemají. Každý z nás potřebuje něco jiného.
Jeden tíhne k lesu, druhý k vodě, další ke skalám apod. Pokud takové místo naleznete navštěvujte ho často. Časem se mezi vámi a oním místem vytvoří zvláštní vazba. Na tomto místě budete cítit, že se vám zde lépe dýchá , vyčišťuje se vám mozek a čas zde plyne nějak jinak. Vazba, která se mezi vámi vytvořila vám umožní přenést se i v mysli na toto místo a načerpat onu zvláštní energii. To má výhodu v tom, že pokud nemůžete ono místo navštívit z jakýchkoliv důvodů můžete se do něho přenést ve své mysli ve svých představách. Bude to vlastně jakýsi druh meditace. Po krátké chvíli ucítíte jak do vašeho dlaní a vašeho těla vstupuje ona blahodárná energie, energie vašeho místa klidu a působení, vaší energetické oázy. Při této meditaci nastavte dlaně a po přenesení se do onoho místa ho požádejte o dodání potřebné energie a klidu. To se vám díky Bohu ale nezdá, to se skutečně realizuje přenos energie z vašeho místa do vašeho těla. A to ať jste kdekoliv na světě. Tato energie svůj potenciál se čtvercem vzdáleností neztrácí. Tento náš svět je založen na energiích a informacích a právě toto je energoinformatika v praxi. Na konec vašeho spojení, když cítíte, máte vyčištěnou mysl a načerpán dostatek energie nezapomeňte svému místu poděkovat. Tato energetická pomoc je velmi účinná obzvláště při nemocích, kdy jsme upoutáni na lože.

Autor: Josef Schrötter

Předchozí část tady.
Fáďos

Bioenergie (3/4)

13. prosince 2011 v 22:39 | Fáďos |  Život obecně

Být energeticky zdravý


Mnoho lidí se vrací domů, ke svým rodinám po celodenní dlouhé práci ve stresujících zaměstnáních, kde jsou spory, rozzlobení lidé a uzávěrky. Tito lidé často domů přicházejí energeticky zcela zničení, nicméně chtějí se setkat se svými rodinami a přijímat je takové, jaké jsou - ačkoliv jsou v nich vibrace z celého dne.
Jakmile přijdete domů po té, co jste byli vystaveni vysoce nabitým energiím, je důležité, abyste se vykoupali a vyměnili oblečení. Když se znovu setkáváte se svou rodinou, chtějte být energeticky čistí. Uvidíte ten obrovský rozdíl v interakcích se svými milovanými a s druhými lidmi. Většina lidí se umývá ráno. Odchází spát a energeticky jsou oblečení do všeho, čemu byli během dne vystaveni. Příští ráno, když míří do koupelny, jsou často zničení a diví se, proč si přes noc pořádně neodpočinuli. Venku je velmi mnoho energie, kterou bych si k sobě nechtěl přivinout nebo s ní jít spát.
"Jakmile přijdete domů po té, co jste byli vystaveni vysoce nabitým energiím, je důležité, abyste se vykoupali a vyměnili oblečení. Když se znovu setkáváte se svou rodinou, chtějte být energeticky čistí."
Pro lidi, kteří pracují v profesích, kde se léčí, je důležité, aby si na konci dne vyměnili své pracovní oblečení. Jakékoliv oblečení, které nosíme celý den absorbuje energie. Nemíchejte oblečení, které svlékáte se zbytkem oblečení ve skříni. Mnoho lidí nečistí každý den své šperky. Umyjí sami sebe a vyčistí oblečení, ale každý den nosí ty samé šperky, aniž by si je sundali a záměrně si je vyčistili. Kovové šperky přitahují a produkují energii. Když energie proudí dolů z vaší ruky a všude kolem vás, pak prsten naplněný nasátou energií může tok energie obrátit a způsobit bolest v ramenech, krku nebo zádech. Když se večer vykoupete, sundejte všechny prsteny i ostatní šperky. Vložte je pod pramen tekoucí vody a myslete si: "Čistěte se", aby je váš záměr mohl energeticky vyčistit. To samé platí pro lidi, kteří nosí celá léta kožený pásek. Kůže je organická a sbírá energii. Když si oblečete starý pásek, připoutáváte se k energii minulé doby, kdy jste pásek nosili?
Pokud máte zaměstnání v oblasti, kde se léčí nebo pokud máte stresující povolání, pak nejsnadnější věcí, kterou můžete udělat, je obléci si látkový opasek nebo pravidelně střídat pásky kožené.
To samé platí o botách. Pravidelná změna kožených opasků a obuvi umožňuje kůži, aby se energeticky oprostila od náboje, který nabrala. To samé platí i pro kožené náprsní tašky a peněženy, obzvláště, když nosíte jednu po několik let.
Některé předměty nebudete schopni vyčistit; například peří nebo podušky a prošívané deky. Jednou jsem při svém léčení použil podušku, abych ze svých klientů uvolnil energetické vzory. Potom jsem udělal všechno, abych podušku vyčistil. Vzal jsem ji do čistírny a nechal ji venku na slunci a ona stále nesla energetický bzukot ze všech těch myšlenek a vzorů z léčivé seance. Skončil jsem to tak, že jsem podušku vyhodil. Spali jste posledních deset let na stejném polštáři? Co když jste se s partnerem v posteli hádali nebo jinak emocionálně komunikovali? Je možné, aby pocity a emoce zanechaly otisky na peří v poduškách nebo na ložním prádle? Brka peří uchovávají energii, protože byly kdysi živé. Pokud skončil váš milostný vztah, navrhuji vám, abyste si udělali tu laskavost a koupili si nové ložní prádlo.
Krystaly také sbírají a transmutují energii. Mnoho lidí, které znám, obzvláště pak léčitelé, mají ve svých léčitelských místnostech a všude ve svých domech krystaly. Pokud své krystaly neočistíte nejméně jednou za týden, začnou vyzařovat energii, kterou nasbíraly během celé té doby. Okolí kolem krystalů se může začít cítit špatně nebo se stát chaotickým. Navrhuji, abyste ve své léčivé místnosti nebo ložnici měli pouze několik krystalů a často je čistili pod tekoucí vodou a se záměrem, aby se "vyčistily".
"Pamatujte, že váš záměr je nejdůležitější části čištění. Někteří lidé navrhují použití soli nebo šalvěje, ale já si myslím, že nejlépe funguje sluneční světlo nebo tekoucí voda a váš záměr předměty vyčistit."

Místa dodávající energii

Stejně jako lidské tělo má energetická centra - čakry a energetické dráhy - meridiány, má i země své čakry a meridiány. Určitě bychom měli alespoň jednou za tři měsíce navštívit takovou čakru země a načerpat z ní sílu a pohodu. K takovým místům patří například Stonehenge v Anglii nebo krakovský Vavel. Taková místa jsou samozřejmě i u nás. Sice nejsou tak světoznámá a mohutně navštěvována, ale podle mne o to lépe. Já sám znám nedaleko Prahy místo takové místo, kde je nejen klid, ale cítím se na tomto místě báječně. Citlivý lidé cítí v těchto místech klid mysli, teplo a příliv energie. Ti necitliví si častější návštěvy zde zdůvodňují krásou místa. Je totiž vždy otázkou zda nás k onomu místu přitahuje výtvarná stránka krajiny nebo její energetická stránka. Myslím, že je to výsledek - je to jedno. Z návštěvy onoho místa se cítíme příjemně. Každý by si měl najít pro sebe takové místo. které mu umožní navodit klid v těle a načerpání nové čisté posilující energie. Samozřejmě, že je nejlepší pokud se nalézá blízko našeho bydliště. Ve městech lidé moc takových příležitostí nemají. Každý z nás potřebuje něco jiného.
Jeden tíhne k lesu, druhý k vodě, další ke skalám apod. Pokud takové místo naleznete navštěvujte ho často. Časem se mezi vámi a oním místem vytvoří zvláštní vazba. Na tomto místě budete cítit, že se vám zde lépe dýchá , vyčišťuje se vám mozek a čas zde plyne nějak jinak. Vazba, která se mezi vámi vytvořila vám umožní přenést se i v mysli na toto místo a načerpat onu zvláštní energii. To má výhodu v tom, že pokud nemůžete ono místo navštívit z jakýchkoliv důvodů můžete se do něho přenést ve své mysli ve svých představách. Bude to vlastně jakýsi druh meditace. Po krátké chvíli ucítíte jak do vašeho dlaní a vašeho těla vstupuje ona blahodárná energie, energie vašeho místa klidu a působení, vaší energetické oázy. Při této meditaci nastavte dlaně a po přenesení se do onoho místa ho požádejte o dodání potřebné energie a klidu. To se vám díky Bohu ale nezdá, to se skutečně realizuje přenos energie z vašeho místa do vašeho těla. A to ať jste kdekoliv na světě. Tato energie svůj potenciál se čtvercem vzdáleností neztrácí. Tento náš svět je založen na energiích a informacích a právě toto je energoinformatika v praxi. Na konec vašeho spojení, když cítíte, máte vyčištěnou mysl a načerpán dostatek energie nezapomeňte svému místu poděkovat. Tato energetická pomoc je velmi účinná obzvláště při nemocích, kdy jsme upoutáni na lože.

Autor: Josef Schrötter

Předchozí část zde.
Pokračování tudy.
Fáďos

Bioenergie (2/4)

12. prosince 2011 v 17:09 | Fáďos |  Život obecně
Dneska část druhá - Bioenergetika

----------------

Bioenergetika


Bioenergetika je metoda určená k obnově a uvolnění vitality člověka. Někdy je také označována za most mezi východními naukami o vědomí a těle a západní psychologií. Bioenergetika představuje studium lidské osobnosti z hlediska energetických procesů těla. Původním posláním bioenergetiky byla úleva od duševních problémů a terapie neurotických onemocnění. Bioenergetika vychází z práce a poznání velkého rakouského psychoanalytika Wilhelma Reicha, kterou dále rozvinul jeho žák americký lékař a psychoterapeut Alexander Lowen. Ten spolu s Johnem Pierrakosem rozvíjel svou vlastní vědeckou praxi, jež vyústila v padesátých letech ve vytvoření nového psychoterapeutického směru - bioenergetické analýzy.
Podle A.Lowena každý člověk disponuje životní energií, tato energie však může být blokována vnitřními zábranami. Některé nepříjemné zážitky, např. z ranného dětství, se zachytí v našem těle a tím se vytvoří tzv. energetický blok zvaný svalový pancíř, který dále negativně ovlivňuje základní model výroby a distribuce energie v těle. Tyto bloky vyvolávají především úzkost a strach. Ačkoli každý má problém v jiné oblasti proudění, úzkost a strach stojí za vším. I když se tedy bojíme energii vydávat směrem k druhým nebo naopak přijímat do sebe, příčina je stejná. A.Lowen dokonce vytvořil typologii osobností podle toho, ve kterém směru proudění energie stojí blok.
Člověk s dostatkem energie se pohybuje uvolněně, lehce, harmonicky a klidně. Působí vitálně a radostně. Naproti tomu člověk s nedostatkem energie mívá mnohdy škubavé pohyby, které působí napjatým, trhavým dojmem. Takový člověk bývá hyperaktivní nebo netrpělivý, často je tato nadměrná aktivita používána jako obranný mechanismus proti depresi. Hlas bývá někdy tlumený, působí naopak "šedě". V současné době je bezpočet takových lidí s nízkou hladinou energie, kteří bojují s chronickou únavou a frustracemi.
Bioenergetika je terapií a jejím terapeutickým úkolem je zvyšování hladiny energie člověka a jejího volného proudění v těle. Cílem je osvobodit člověka od zafixovaných traumatických zážitků z minulosti, jež se projevují jako křečovitost a chronické napětí v těle. Toto chronické napětí se objevuje ve svalstvu brady, krku, svalech ramen, hrudníku a zádovém svalstvu, svalstvu břicha i svalstvu v pánevní oblasti a je výsledkem emociálních konfliktů, které mohou zasahovat až do našeho dětství.
Důsledkem je pak nedostatečné a špatné dýchání, které je stažené a povrchové. Vlivem nedostatečného dýchání dochází ke špatné látkové výměně a poklesu energie. Pomocí bionergetických cvičení je možné uvolnit chronické svalové napětí, svalový krunýř a aktivovat tak v člověku energetické procesy. Cvičení vede k znovunabytí přirozené pohyblivosti a emočního prožívání. Pomáhá rozpoznat člověku jeho zábrany a bloky a uvolňuje svalové napětí, které si člověk neuvědomuje.
Bioenergetika je užitečná nejen pro zdravé lidi, ale pomáhá a je přínosná u mnoha funkčních potíží, např. u problémů s krční a bederní páteří, u sníženého nebo zvýšeného krevního tlaku, u žaludečních obtíží, u funkčních sexuálních poruch a u některých gynekologických obtíží. Dále pomáhá u všech tělesných potíží, které podstatně souvisejí s duševními problémy. U všech závažnějších případů je ovšem nutné cvičení provádět po konzultaci s ošetřujícím lékařem.
Při jednotlivých cvičeních se mohou objevit vibrace, někdy jsou cvičení doprovázena různými dalšími pocity jako např. pulzování, tepání, proudění, mírné mravenčení v břiše, hrudníku nebo končetinách. Tyto pocity jsou reakcemi na uvolňování tělesného a duševního napětí. Při tomto uvolňování napětí se současně vynořují obrazy, fantazie a vzpomínky. Bioenergetická cvičení se mohou kombinovat se všemi druhy sportu, některá jednoduchá cvičení lze provádět kdykoliv během dne. Bioenergetika chápe životní energii člověka v její dynamické povaze, její volné proudění vnímáme jako příjemný vnitřní pohyb, který se projevuje pohodou a radostí. Bioenergetika pomáhá vidět člověka v realitě jeho těla a učí, jak pomocí práce s tělem pozitivně ovlivnit a změnit kvalitu lidského života.

Autor: Josef Schrötter

Předchozí díl tady.
Pokračování zde.
Fáďos

Bioenergie (1/4)

11. prosince 2011 v 17:30 | Fáďos |  Život obecně
Před několika týdny jsem pátral po internetu a narazil na práci o Bioenergii, stáhl ji a před pár dny se dostal k tomu, abych ji přečetl.
Dohledat následně autora bylo o hodně těžší, ale povedlo se.

Prácě Josefa Schröttera mě hodně zaujala, a to především tím, jak dokáže problematiku dostatečně vysvětlit i pro člověka neznalého. Takže doporučuji, velmi.

Dovolím si dílo rozdělit na 4 části, tak jak je to v originále. V následujících třech dnech tady teda přidám i další (kratší) části.

----------------

Bioenergie


Aura je nejčastěji používaný výraz pro bioenergii či biopole člověka. Paracelsus, který žil v letech 1493 až 1541 byl přesvědčen, že existuje životní síla, která vytváří kolem lidského těla zářící obal. Franz Mesmer v 18. Století tvrdil, že v lidském těle sídlí síla podobná magnetismu. Nikola Tesla byl první, kdo vyfotografoval auru. Bylo to v roce 1891.
Dalším průkopníkem v poznání aury byl Dr. Walter Kilner, který objevil v roce 1908 pomůcku pro vidění aury. Sledoval ji pomůckou, kde byla mezera mezi dvěma skleněnými deskami o velikosti 3 mm vyplněna roztokem dycianinu. Ve 30. letech objevil náhodou ruský vědec Semjon Kirlian způsob fotografování aury. Stalo se tak při sledování léčby pacienta elektrošokem. Celá řada vědců a psychotroniků se snažila prokázat detekci aury a její měření. Každý přinesl do tohoto procesu kousek poznání. U nás se tímto problémem zabýval koncem sedmdesátých let Ing. Aleš Rumler ze Šumperka. V devadesátých letech byla vyvinuta fotokamera na fotografování aury. Sám jsem jí viděl poprve v roce 1993 v USA na VIII. Mezinárodní konferenci pro výzkum psychotroniky.
Pojem bioenergie je dnes již využíván nejen v souvislosti s energií člověka, ale je to také výraz pro energii, která je získána například zpracováním dobytčí podestýlky. Proto hned na začátku bych chtěl říct, že bychom v souvislosti s tím měli nazývat energii, kterou vydávají živé organismy a její přenos zřejmě jinak. Vhodným názvem by byl pojem "energoinformační pole člověka", "energoinformační přenos" nebo tak jak je to navrhuje dr. Zdeněk Rejdák - Biokomunikace. Rejdák definoval tento pojem takto: " Biokomunikace je schopnost živých organismů vzájemně komunikovat, distančně předávat a přijímat informace pomocí vlastních mechanismů, které se uplatňují i za hranicemi rozsahu schopnosti smyslů, percepční a receptorické činnosti. Kvalita přenášených informací odpovídá stupni organizovanosti živé hmoty". Výraz aura považuji spíše za pracovní název uvnitř našich společností. Nejblíže se optimálnímu výraz blíží pojem "biopole člověka". Poněvadž jsem původním povoláním slaboproudař, snažím se po celou dobu svého působení v psychotronice přibližovat psychotronické jevy dosaženým výsledkům na poli vědy. Výzkumné práce a vytvoření názvosloví a definic by měly být automaticky pojímány oficiální vědou.
Oproti ostatním evropským a jiným státům světa, kde se těmito jevy vědci seriózně zabývají, naše věda se novým poznatkům jen vysmívá. Je nutno říct, že samozřejmě ne všichni, a že jakmile bude odstraněna špička ledovce v oficiální vědě, věci půjdou daleko rychleji, ale oproti ostatním státům již podstatně pomaleji.
Věda připouští, že biopole živého organismu, lze biofyzikálně definovat jako soubor částic s produkcí záření o rázných kmitočtech a že toto pole koreluje s vnitřními procesy v organismu a vnějšími podmínkami prostředí. Je obrazem biochemických a elektrických pochodů v organismu a tím vlastně i informačním zdrojem o jeho stavu.
Myslím, že toto vědecké poznání ukázalo, že práce s bioenergií tzn. působení jednoho energoinformačního pole (biopole) na druhé je prakticky možné, a že může ovlivnit elektrické a biochemické procesy v poli přijímače (pacienta). U pacienta se mohou při působení dostavit různé pocity jako například: tlak, vlnění, píchání, teplo, brnění, mravenčení a jiné těžko popsatelné pocity. U některých lidí se nedostavují řádné pocity.

To může mít několik příčin:
- léčitel nemá k dispozici frekvence potřebné pro léčbu.
- pacient má nedůvěru k léčiteli nebo druhu léčby a prostřednictvím podvědomí dal nevědomý příkaz organismu, který se uzavřel před příchodem bioenergie léčitele.
- energetické kanály pacienta jsou velmi málo průchodné ( pocity přicházejí po 3 - 4 sezení).
- léčení probíhá v přítomnosti další osoby, která vědomě nebo nevědomě energeticky blokuje přenos energie.

Podle ruského vědce Injušina biopole představuje jakousi strukturu prostřednictvím které se uskutečňuje energetická výživa buněk, regulace a koordinace všech procesů, které v organismu probíhají. Ruský akademik Vernadskij zjistil, že intenzita vyzařování biopole lidského organismu, její tvar a barva jsou závislé na zdravotním a psychickém stavu. Zjistil, že při zániku organismu ztrácí biopole svojí soudržnost, energie je uvolněna a odchází někam do prostoru. Je prokázáno, že vlnová délka biopole je přímo závislá také na druhu nemoci. Jinými slovy smrt má různé vlnové délky.
Změnu kvality biopole jsme schopni zachytit mnohem dříve než orgánová nebo psychická porucha vstoupí do svého klinického stádia. Stává se často, že léčitel zjistí blížící se poruchu orgánu nebo systému dříve než je schopna klasická medicína ji složitými přístroji odhalit. Stalo se mi to již mnohokrát, že ode mne pacient běžel na lékařské vyšetření, například sonografie apod. a pak mi volal, "tak jste se bohužel netrefil". Vždy jsem říkal, že bych byl strašně rád, kdyby tomu tak bylo. Jenomže za půl roku nebo i někdy za delší dobu ona nemoc o které jsem hovořil se dostavila. Jednou přijela za mnou menší rodina na chalupu, abych se na ně podíval. U paní jsem viděl blížící se vážnou nemoc. Napsal jsem jí byliny a požádal jí, aby šla na lékařské vyšetření, že tam něco je a nevím co. Pak jsme se vesele bavili na zahradě a nakonec odjeli. Měl jsem nepříjemný pocit a říkám manželce " proč sem přijeli, když se na to stejně vykašlou, zase to byla zbytečná práce". Asi za rok se paní ozvala. Samozřejmě, že na žádné vyšetření nešla a musela být za tři čtvrtě roku operována. Hrozně jí mrzelo, že mně tenkrát neposlechla.
Charakter biopole je závislý také na vnějších fyzikálních faktorech jako je například stav magnetického pole země, na ionizaci vzduchu před bouřkou. Biopole mění svoje parametry v čase a vnější prostředí má na něj velký vliv. Biopole jako každé fyzikální pole vstupuje do interakce s jinými poli: 1. S okolním prostředím. Dochází přitom k oboustranné výměně energie a informací (vliv oděvů, barev, elektrických a elektromagnetických polí přístrojů, vedení aj., barev, světla, tlaku, sluneční činnosti, fáze měsíce, ionizace vzduchu, teploty atd.) 2. S biopolem jiných organismů (zvířata, rostliny a lidé). Opět dochází k výměně energie a informací. To má za následek změnu biopole a následně může dojít ke změně na těle fyzickém. Naše biopole má za úkol nejen chránit naše tělo, ale také nás informuje na úrovni podvědomí o interakci s okolím. V našem okolí existuje celá řada silových polí. Některé mají přirozený původ a jiné jsou uměle vytvořené. Naše biopole tyto energie nejen vnímá, ale také na ně reaguje. Pokud je naše okolí přesyceno energiemi těchto polí, nebo dojde dokonce k rezonanci, může nastat narušení rovnováhy organismu.
Pokud toto narušení trvá delší dobu, dochází k patologickým projevům. Dochází k oslabování imunitního systému, vznikají různé alergické projevy a chronické únavové syndromy. Jsem přesvědčen o tom, že příčinou chronického únavového syndromu je absence určitých kmitočtů v našem organismu. Tato absence je způsobena poškozením některých buněk v silných elektrických polích. Pokud se někdo cítí dlouhodobě unaven, dochází k oslabování tohoto pole. Na stavu biopole se projevují také naše psychické stavy a duševní procesy. To znamená, že naše myšlenky a úmysly ovlivňují kvalitu a stav biopole. Velikost biopole je u každého jedince odlišná.

Můžeme ho rozdělit do několika skupin:
• 1 - 3 cm
• 3 - 60 cm
• 60 - 120 cm
• 120 - 360 cm
• větší než 360 cm

Stopu svého biopole zanecháváme na předmětech, kterých se dotýkáme. Uvolňujeme ho při stresu a emocionálním stavu, ale také při námaze. Nejvíce vychází bioenergie z dlaní, a proto se používají jako nástroj pro předávání energie nemocným. Je to jako kdybychom někomu něco nabízeli na dlaních. Jenže tento dar není vidět. Podíváme-li se do historie, pak například byl pozdrav německých fašistů zvednutí paže, zcela promyšleným předáváním energie. Jeho účastníci, ale přitom nevěděli, že odevzdávají část své energie svým vůdcům.

To vedlo k zamyšlení, zda některá samovolná gesta nemají za cíl změnu nebo ochranu biopole:
• sevřené pěsti - soustředění energie a zamezení úniku před náročným střetnutím nebo bojem.
• sepnuté ruce s propletenýma prsty - uzavírají vlastní biopole, zabránění nedobrovolnému odčerpávání energie, při modlitbě ovšem nemohou energie našich proseb být vyslány z nás ven a uzavíráme je v sobě.
• otevřená náruč s nastavenými dlaněmi uvolňuje energii a je nabízena daným směrem.
• zkřížení rukou na prsou - celkové zablokování energie, stažení biopole do většího obranného valu.
• žehnání - vyrovnání elektrické i magnetické složky biopole.
• propojování špiček prstů - propojení energie všech orgánů, aby byl větší měrou zaktivizován mozek.

To, že biopole je nositelem informace a umožňuje biokomunikaci svědčí například to, že Karel Gott míval své koncerty v Lucerně, kde to bylo méně honosné, než v paláci kultury. Dělal to proto, že v Lucerně byla zcela jiná atmosféra, která je pro umělecká vystoupení velmi důležitá. V Lucerně byli lidé nalepeni jeden na druhém a prostřednictvím propojených biopolí se eufórie a dobrá nálada přenesla do celého sálu. V Paláci kultury byly sedadla daleko od sebe a k propojení biopolí nedocházelo a atmosféra zde byla studená. Můžeme si tuto skutečnost uvědomit i v souvislosti s veřejnými shromážděními v roce 1989.
Chtěli jsme s panem Ing. Petrem Vokáčem z klubu časopisu Fantastická fakta udělat pohled na práci léčitele z hlediska jeho energetického pole a činnosti mozku. Byl jsem zkoumaným objektem. Uskutečnili jsme měření na encefalografu a EAV v okamžiku, kdy jsem v klidu, a kdy působím distančně na pacienta. Bohužel přes sliby lékařů, u kterých jsme tato měření prováděli, ani jeden neprovedl kvalifikované hodnocení. Věřím, že se nám podaří tuto práci dokončit s někým jiným. Podobné pokusy prováděli v Japonsku. Byl učiněn pokus působení na bulku na vaječníku. V průběhu pokusu byly zaznamenány význačné změny mozkové aktivity léčitele. Levá hemisféra se prakticky uzavřela a většina energie byla koncentrována do zadní části pravé mozkové hemisféry. Byly zaznamenány tzv. alfa vlny tj. 8 - 13 Hz mozkové aktivity. Ke změnám došlo také u pacientky. Tepelná intenzita bulky se značně snížila a skvrna se začala zmenšovat a po 8 minutách z obrazovky zmizela. Po měsíční kontrole bylo zjištěno, že léčba byla úspěšná.
Naším problémem je, že biopole doposud není teoreticky rozpracováno z hlediska fyziologického a energetického tak, aby s ním mohly pracovat lékaři beze strachu, že budou vyloučeni z lékařské komory proto, že používají šarlatánské metody. Biopole je možné také sledovat při nabíjení VF proudem podle Kirliana. Biopole je možné také sledovat pomocí infrakamer. Žádná z těchto metod bohužel nedefinuje biopole energeticky. Problém je v tom, že když nevíme co máme měřit, nemůžeme ani konstruovat měřící přístroj.
Frekvence umělých elektromagnetických polí jsou zcela odlišné od přirozených frekvencí. Vyvolávají záněty, myomy, revmatismus, artrózu, hypertenzi, arteriosklerózu, glaukomy, nervovou vyčerpanost a další nemoci. Všechny změny v našem biopoli vyvolávají stres, jehož vznik většinou přisuzujeme někomu jinému (manželovi, dětem, tchýni, kolegyni, šéfovi apod.) V polovině listopadu roku 1999 jsme prováděli s televizí PRIMA průzkum okolí Nuselského mostu v Praze, který je místem častých sebevražd. V místech, kde dochází k častým sebevražedným seskokům, jsou velmi silná pole.
Jednak elektrická pole a také pole psychosomatické zóny. V místech seskoků dochází ke styku třech napájecích soustav pražské kolejové dopravy a železnice. Ve všech třech případech se jedná o stejnosměrný proud. Železnice má napájecí soustavu 3000 V ss, tramvaj 600 V ss a metro 750 V ss. Půda je zde energeticky přesycena v důsledku toku zpětných trakčních proudů, které se navíc dostávají prostřednictvím inženýrských sítí do jednotlivých domů. V jednom takovém domě jsme řešili zdravotní problémy jednoho nájemníka, který byl několikrát během měsíce na posteli doslova paralyzován. Jeho postel se nacházela v silné GPZ, která byla vodičem pro energetický smog. V místě jeho postele to byla doslova energetická hrůza. Jeho biopole zápasilo s těmito energiemi každou noc. Pokud by nedošlo k přemístění lože, byly by v brzké době u něho zjištěny vážné zdravotní problémy.
Bylo zjištěno, že myši, které byly dány do prostoru, který je odizolován o zemského pole, a byly vystavenu umělému poli, byly ve třetí generaci neplodné. To vážně ukazuje na velkou uvážlivost při vybavování kanceláří podlahovými materiály, obložení stěn a stropů. Pokud dojde k všeobecnému použití umělých hmot, vytvoří se tak kondenzátor, ve kterém se člověk pohybuje. Kondenzátor se nabije a lidé mají zdravotní problémy. Je možné říct, že během posledních 20 let došlo doslova k elektromagnetickému výbuchu.
Při své léčitelské praxi používám jednak metodu přikládání rukou nebo jinak řečeno REIKI, ale také bezkontaktní přenos bioenergie. Vnitřně cítím, že každá energie je jiná. Jednou použiji REIKI a jindy energii bezkontaktního přenosu. Tělo si samo řekne, co potřebuje. Někdy, ale nejdříve použiji REIKI a teprve až potom bezkontaktní přenos. Je to většinou v případech, kdy jsou na páteři velké svalové bloky. Neexistuje žádný universální způsob jak léčit energií. Každý léčitel by měl cítit průtok energie. Nedodávat energii násilím. Energie musí proudit volně. Nedávat energii ze sebe, ale napojit se na vesmírný zdroj energie. Musíme působit jako převaděč a ne jako zdroj. Každý by si měl najít metodu, která mu nejlépe vyhovuje.

Léčivá energie může v mnoha případech urychlit uzdravovací proces nebo může být velkou pomocí při udržování rovnováhy. Léčivá energie se dá předávat: - v přímém kontaktu - bezkontaktně * místně * distančně (na dálku) U bezkontaktního přenosu můžeme působit přímo na orgány, systémy apod. anebo mohu působit na astrálním těle - tzv. astrální operace. Není vůbec důležité, zda pacient sedí před vámi nebo je na druhém konci zeměkoule. Fyzik by vykřikl " To je nesmysl, vždyť se čtvercem vzdálenosti energie klesá. Je potřebné si uvědomit, že bioenergie jsou zcela jiné energie než energie fyzikální - umělé. Opět chci zde zdůraznit, že v našem případě se jedná o energoinformační přenos. Nevíme, zda energie proudí přes centrální mozek lidstva nebo jinak řečeno přes vesmírné informační pole, či proudí přímo za subjektem. Při distančním přenosu potřebuji znát jméno, příjmení a datum narození nebo potřebuji fotografii, rukopis nebo nějaký zástupný předmět. Pokud působím na třetí osobu, například na dítě, které není přítomno, ale je přítomna jeho matka, pak ji používám k transferu. Ona si své dítě představí, tím se na něho napojí a já vstupuji na tento spoj a přenáším energii a informace. Je to pro léčitele menší zátěž.
Nepáchejme nikdy dobro! Dobro se má poskytovat na základě požadavku nebo přání. V žádném případě bychom se neměli snažit vnucovat bioenergetické léčení svému okolí. Bioenergie by měla být pacientem přijímána svobodnou vůlí s přáním "vejdi a učiň zázrak". Někdy se stává, že se léčba nedaří. Může jít o případ, kdy se duch pacienta rozhodl, že si nemoc prožije a protrpí. Obzvláště se to stává, když manžel nebo manželka přinutí partnera, aby toto léčení podstoupil. V takovém případě může léčitel, byť se to zdá absurdní, navrhnout duchu člověka, aby přehodnotil situaci. Znovu zdůrazňuji, že pracujeme na mentální úrovni, že se jedná o energoinformační proces ve kterém nerozhoduje znalost cizích jazyků, takže můžete pracovat s jakoukoliv národností.
Není dobré se zaměřit pouze na orgán, se kterým má pacient problémy. Tělo člověka je komplex a velmi složitý komplex, kde vše souvisí se vším. Doporučuji všem naučit se používat energetickou růžici. Tam jsou zřejmé hlavní vazby mezi orgány. Je nutné dostat do rovnováhy celý organismus a proto působit nejdříve na celého člověka. Požádejme vyšší energetický zdroj, aby nám vyslal ty energie, které pomohou.
Pokud se neumí léčitel napojit na vyšší zdroj energie a dává energii ze sebe, pak zhruba po třech nebo čtyřech pacientech je vyčerpán, a pokud bude pokračovat dál, může energii odčerpávat z pacienta. Je nutné naučit se působit jako energetická kanál.

Způsoby působení bionergií:
- vytlačení negativní energie.
- dodání energie.
- vytvoření energetické rovnováhy

Smysl léčení není v tom, abychom pacienta přehustili energií. Jak jsem již předtím řekl, měli bychom cítit volný průtok energie. Pokud chceme, aby se pacient doléčil ještě několik dnů po sezení u nás, vložíme energii (zmagnetizujeme) do vaty, vlny apod. Tyto nabité prostředky pak aplikuje na určená místa. Při léčení je také nutné, aby se léčitel oprostil od všech citů a lítosti. Lítost při léčení nemá svoje místo. Mohli byste ovlivnit průběh léčby a hlavně zmenšit průchodnost energie.
Velkým problémem při léčení je pokud na pacientovi ulpívá energie prokletí, která brání přístupu léčivé energie nebo ji pojímá a ničí. Tuto negativní energii si můžeme představit jako černou žvýkací gumu, kterou nelze setřást a vždy někde ulpí.
Léčitel soustřeďuje energii a myšlenku na nemocného a na nemoc kterou chce vyléčit. Zde bych chtěl jen upozornit, aby jsme se nesnažili pojmenovat nemoc za každou cenu. Jednak to může negativně ovlivnit průběh léčení pokud je příčinou nemoci jiná část organismu, ale také je to nebezpečné proto, že řada pacientů ve své mysli rozvíjí tuto informaci a může situaci ještě zhoršit. Proto je nutné hlavně to, aby pacient nesoustředil své síly převážně na diagnózu, ale hlavně na léčbu. Egyptský papyrus z více než čtyř tisíc let př.n.l. říká: "Vlož své ruce na místo bolesti a požádej nemoc, aby opustila tělo."

Autor: Josef Schrötter

Pokračování tady.
Fáďos